קורסי לימוד שחייה במכבי ראשון לציון

מה לומדים בקורסי השחייה?

בחוגי השחייה של מכבי ראשון לציון יש תוכנית לרכישת מיומנויות השחייה. הסגנון הראשון הנלמד הוא סגנון החתירה- סגנון החתירה הוא הסגנון הטבעי ביותר והפשוט ללמידה. תנועת הרגליים דומה להליכה כאשר במקביל נעות הידיים בתנועה סיבובית. שיטת לימוד מהירה ופשוטה שאינה דורשת קואורדימציה מסובכת.

המטרה בשעורים הראשונים של הקורס היא להקנות הרגלי מים בסיסיים- הליכה במים, הכנסת ראש למים הוצאת אויר במים, ציפה, חץ על הבטן וחץ על הגב. הבסיס להמשך הינו חץ מתוח עם הוצאת אויר במים.

בשעורים הבאים נלמד את תנועת הרגליים בסגנון החתירה. תחילה ההדגמה והתרגול מחוץ למים, אחר כך ליד הקיר, לאחר מכן עם קרש לאורך הבריכה וסוף השלב הזה כאשר השחיין יודע לבצע חץ במים וממשיך לבצע תנועת רגליים חתירה בשילוב נשימה שלמד בשלב הקודם.

לאחר ששולטים בתנועת הרגליים, עוברים ללמוד את תנועת הידיים בחתירה. התנועה נלמדת עם שילוב תנועת הרגליים.

בשלב הבא לומדים הילדים את הנשימה בסגנון החתירה. הנשימה בסגנון החתירה הינה הצידה. התרגול מתבצע תחילה ליד הקיר ואח"כ עם קרש בשילוב הרגליים שנלמד בשלב הקודם.

לאחר שהילדים רכשו את כך אחת מהמיומנויות שהוסברו, בשלב האחרון הם צריכים לשלב בין כולן כדי לשחות חתירה.

במסגרת הקורס משולבים משחקי מים, צלילות ומשחקים שונים וחווייתיים.

באיזה גיל מומלץ להתחיל ללמוד?

ילדים בני 6 לקראת העלייה לכיתה א' מוזמנים להצטרף ללימוד שחייה.

מהי מתכונת החוג?

החוג פועל במתכונת שנתית פעמיים בשבוע במשך 45 דקות לשעור.

קבוצות לימוד שחייה הן קטנות: 6-8 ילדים.

החוג פועל לאורך השבוע בימים א'-ה' בשעות אחרה"צ.

מהו הציוד הנדרש לחוג?

בגד ים- רצוי בגד ים צמוד לבנים ולבנות. מכנסיים מקשים על השחייה. במיוחד בשלבים הראשונים של הלמידה.

כובע ים– נדרש לכל הילדים בעלי שיער ארוך. כובעים עשויים סיליקון עדיפים על אלו שעשויים מבד, הם נוטים פחות ליפול והם יותר נוחים ושימושיים.

משקפת– רצוי כבר לרכוש משקפת טובה בשלב לימוד השחייה. המשקפת צריכה להיות קטנה ומותאמת לילד ולמבנה ארובות עיניו פניו.

איך מצטרפים לחוגי השחייה?

בכדי להצטרף לחוגי השחייה יש לעבור מבחן הערכת יכולת. את הבחינה תערוך לרוב המאמנת הראשית, או אחד המאמנים הבכירים באגודה. יש להצטייד בבגד ים, משקפת וכובע לבעלי שיער ארוך.

שיעורים פרטיים לילדים

אין ספק כי היתרון במשמעותי ביותר בשעור פרטי הוא היחס האישי שמקבל הילד מצד המאמן. בשעורים הפרטיים העבודה הינה בקצב איטי יותר ומותאמת לשחיין ולגילו. היחס האישי מאפשר בניית תוכנית אישית בהתאם ליכולתיו של השחיין. את השיעורים הפרטיים מתאמים בנפרד והימים והשעות מתואמים עם השחיין ובהתאם לזמינות המדריך והבריכה. שיעור פרטי הינו 30 דקות.

שיעורים פרטיים למבוגרים

אף פעם לא מאוחר מדיי! ישנם מבוגרים שהחלום שלהם לדעת לשחות ואף פעם לא הזדמן להם. לשחייה אין גיל וניתן לקיים שיעורי שחייה בכל גיל. השחייה הינה ענף ספורט בריא, בטוח ומומלץ ע"י כל הרופאים. לימודי השחייה במכבי ראשון לציון מותאמים אישית לכל בן אדם בהתאם ליעדים שנקבעו בין השחיין למאמן. האימונים האישיים מתואמים מראש ואורכם כ-30 דקות.

טופס רישום

דילוג לתוכן